subscribe: Posts | Comments | Email

Wpływ wieku klienta na wybór rodzaju obuwia

0 comments
Wpływ wieku klienta na wybór rodzaju obuwia

Buty męskie cieszą się coraz większą popularnością. Wiek danego klienta decyduje o tym, jaki rodzaj buta będzie przez niego kupiony. To logiczne, gdyż zupełnie inne potrzeby ma osoba w wieku średnim, która obraca się w świecie biznesu od nastolatka, dla którego ważne jest, by jego obuwie podkreślało styl i wzbudzało zachwyt wśród rówieśników.

buty męskie

Dlatego też obie te grupy konsumenckie będą odwiedzać zupełnie inne sklepy, gdyż stylowego, młodzieżowego trampka raczej nie znajdziemy w tym samym miejscu, w którym kupimy szykowne buty do garnituru. Dzięki specjalizacji salonów każdy przedstawiciel płci powszechnie uchodzącej za brzydką jest w stanie szybko znaleźć najbardziej interesującą ofertę, dzięki której zaopatrzy się w odpowiednie buty.

Wiek to nie jedyne kryterium, na podstawie którego można podzielić poszczególnych klientów. Ważnym elementem są również zainteresowania, bo to one przekładają się bezpośrednio na zakupy. Sportowe buty męskie będą cieszyć się powodzeniem aktywnej części populacji, gdyż bez nich ciężko jest uprawiać wiele dyscyplin. Bieganiem, wspinaczka, boks, kolarstwo- wymieniać można długo. Dodatkowo osoby zajmujące się sportem również na co dzień preferują bardziej luźny styl, który nawiązuje do ich hobby. Nie będą więc mieli czego szukać w eleganckich butikach, gdyż nie jest to moda skierowana do nich.

Jak widać wiele zależy od umiejętności dotarcia do rozmaitych grup, które nierzadko stawiają producentom dość wysokie wymagania. Jeśli jednak uda się zdobyć ich zaufanie, to można mieć pewność, że staną się wiernymi klientami, którzy chętnie będą kupować obuwie danej marki.

Leave a Reply